Перший крок до здорового тіла — чітко сформульована і обкреслена мета. Складіть меню на будні і вихідні. Майте в арсеналі пару варіантів сніданку, обіду, вечері для буднів.
У кожної людини, що худне, мають бути: ваги підлогові, ваги кухонні, сантиметрова стрічка.
3.Если одного разу зіткнувся з наявністю зайвої ваги — не спокушайся: ця схильність назавжди.
4.Таблица калорійності найчастіше вживаних вами продуктів — це як таблиця множення для грамотних: підрахунки треба довести до автоматизму.
5. Вода — не лише джерело життя, але і запорука правильного зменшення ваги.
6.Похудение — це навантаження для організму, підтримаєте його вітамінами, мінералами і Омега-3-кислотами.
7. Солодощі — ця обов’язкова умова для тих, хто хоче бути струнким! 120-150 кКал/доба має бути отримана з солодким (шоколад, трохи зефіру, пастили, ягідні смузи, але ніяк не хімічні десерти). Прекрасною альтернативою десерту можуть стати ягідні коктейлі.
8. Не варто відмовлятися від м’яса: замініть жирну свинину на яловичину, курку, індичку і худніть в задоволення.
9. Риба — корисний і низькокалорійний продукт: скумбрія, сьомга і форель в розумних кількостях тільки поліпшать ваш стан.
10. Яйця, овочі, фрукти, маслинова олія в міні-дозах обов’язково мають бути присутніми у збалансованому раціоні, а ось від ковбас, сосисок, покупного печива і майонезу доведеться відмовитися. Ці продукти не лише не мають харчової цінності, але навіть шкідливі.
11. Трохи маслинової олії, 12метана і йогурт із спеціями — відмінна заміна майонезу в якості заправки для салату. Спробуйте, це смачно!
12. Знежирені продукти — найголовніший ворог. Краще з’їсти 5ворог, чим таблицю Менделєєва в шматочку знежиреного. Те ж саме торкається сиру, йогуртів і усіх продуктів з жирністю 0.
13.Углевод і білок — база для вашого сніданку. Включайте фантазію: злакові каші, фрукти, овочі, тости з темним хлібом, омлет, запіканки, сирники, бекон, варені яйця (білок — в необмеженій кількості, жовток — 1 раз на день).
14. Вершкове масло для жінки, що худне, — це профілактика клімаксу! У розумних (міні) дозах, звичайно ж, їм краще радувати себе уранці.
15. Супи — помічники №1 на шляху до здорового тіла. Вони хороші тим, що їх можна з’їсти багато, а калорій отримати мало.
16. А овочеві салати — помічники №2. 250г пережованої їжі = 500г овочевого салату, а це дуже багато!
17. Якщо ви кофеман, пийте міцну каву маленькими дозами: солодкий або з солодким. Якщо ви простимулювали мозок кофеїном — те не зупиняйтеся на півдорозі, віддайте йому потрібне — глюкозу. І після обов’язково попейте води.
18.Средний «коридор» добового калоража — 1000-1400 кКал. Менше і більше — це вже крайнощі.
19.Правило вечері: вечеряйте за 3-4 години до сну, отримуючи не більше 350 кКал. За годину до сну можна попити кефір або кисле молоко, з’їсти ківі. Оптимальна вечеря — білок: відбивна, котлета, тефтелі, сир, грудка, несолодкі фрукти.
20. Правило фитнеса : перед зайняттям їжте приблизно за годину, отримуючи вуглеводи (не білок!), після фитнеса — не раніше чим через 1,5 години.
21. Соуси і спеції — гідні замінники солі. Їжа має бути смачною! Схуднення — це не самобичування, а прояв любові до свого організму.
22. Блюдо буде простим, корисним, ви не розчаруєте себе в плані співвідношення «час готування : насолода їжею», якщо ви готуватимете їжу не довше, ніж є (хвилин 15-20 максимум).
23. Скажіть немає запасам солодощів, печива, коробок цукерок — це вірогідність зриву! Не заспокоюйте себе, що це для когось, адже може виявитися, що саме для вас!
24. Не вживайте алкоголь. Це токсин, це чинник зриву. А пиво ще і фитоэстрогены містить!
25. Навчіться розрізняти голод і апетит. Голод — це бурчання і біль в шлунку, голод невибірковий, невередливий, голод — сигнал організму, що потрібно поїсти! Інакше організм оголосить війну. Апетит — це прояви «дитини в нас», яка капризує : «Хочу»! Умійте домовлятися з ним і направляти його невгамовну енергію в інше русло (замініть вкусняшку хорошим фільмом, ситна вечеря — шикарній ванні).
26. Не йдіть від реальності за допомогою їжі — розберіться, що ви зараз відчуваєте: самотність, смуток, жалість до себе? Вирішуйте ЦЮ проблему! Навіщо вам заїдати неприємності?
27. Перетворіть їду на маленький ритуал: їжте повільно, за столом, красиво, смакуйте, насолоджуйтеся, думайте про їжу. Їжа є завжди, але з нею потрібно «зустрічатися», а не хапати із столу, пробігаючи мимо!
28. Прагніть не до певної ваги, а до певного відображення в дзеркалі, до певного розміру одягу. Не встановлюйте божевільних і недосяжних планок — це шлях на розчарування.
29. Обжираючись і забуваючи дорогу у фітнес-центр або басейн, ми обростаємо жиром, а не м’язами. За м’язи потрібно «боротися».
30. Струнке тіло — це розкіш, і на цю розкіш потрібно працювати, працювати і ще раз працювати. Не припиняючись. З часом ви почнете отримувати від цього задоволенням. Час вкорінення звички — 4 місяці. Осмілюйтеся!